Za Jordánom 33, Martin – Priekopa
O našej škole

Sme a rastieme spolu

Pre deti vo veku od 5 rokov ponúkame bohatý program predmetov, z ktorých si môžu vybrať.

Hodiny sú v blokoch, teda máme spojené dve 45 minútové klasické hodiny v škole. V rámci tohto času vnímame podnety, postrehy detí a ich záujem. V súlade s filozofiou robíme s nimi to, čo im aj nám dáva zmysel. Vychádzame pritom z Inovovaného štátneho vzdelávacieho programu (iSCED). Nakoľko deti u nás vyjadrujú svoje názory bez obáv, spätnú väzbu na to, čo robíme, dostaneme vždy.

Máme predmety ako slovenčina, hejného matematika, prírodoveda,… ale aj informatiku alebo angličtinu s native speakrom. Do rozvrhu sme zaradili napr. aj kritické myslenie, komunikáciu a sebapoznávanie. Naši sprievodcovia detí (tak učiteľov voláme) sú skutočne kvalitní jedinci, ktorí robia svoju prácu dobre a najmä srdcom.

Každý týždeň zasadá Školská rada, kde deti a sprievodcovia diskutujú aktuálne otázky súvisiace s chodom školy a vzťahmi medzi nami. Následne prebieha hlasovanie, kde každé dieťa od 5 rokov a každý sprievodca majú po jednom hlase. Deti si tak zažívajú demokraciu priamo v praxi a zároveň vidia, že ich názor aj hlas majú váhu. Učia sa pritom komunikovať, spolupracovať aj argumentovať.

Pri svojej práci využívame rastovo orientované myslenie. U detí si všímame, čo ich baví a tak spolu postupne definujeme ich silné stránky, ktoré rozvíjame. Vnímame, že každé dieťa je jedinečné (má svoju jedinečnú silnú stránku/silné stránky) a každé dieťa dozrieva na rôzne úkony v rôznom veku. Využívame preto prístup založený na vývojovo synchronizovanom vzdelávaní.

Pre deti máme pripravenú veľmi kvalitnú ponuku (rozvrh). V súlade s našou filozofiou (viac v sekcii vízia – kliknite tu >) sú to však deti, ktoré rozhodujú o tom, čo sa budú učiť a čo nie.

My sprievodcovia pre ne vytvárame prirodzené a podnetné prostredie. Vnímame však, že ich (a ani nikoho iného) z našej jednostrannej vôle nemôžme nič naučiť. Môžu sa to naučiť jedine samé na základe svojej vnútornej motivácie a my im v tom vieme pomôcť.

Pre deti predškolákov a školákov ponúkame 2, 3, 4 a 5 dňové programy.

Pre viac info nás neváhajte kontaktovať 0903/644 457.

Vďaka grantu zo Slovak Business Agency sme s deťmi vytvorili krásny nástenný kalendár. Veľmi sme si spoločné chvíle užili, zdokonalili sa v komunikačných, kreatívnych a tímových zručnostiach. Deti sa navzájom veľmi podporovali. Za získané finančné prostriedky veľmi ĎAKUJEME.